Üyelerden Haberler


CAVO OTOMOTİV YILIN BAŞARILI KOBİ BÜYÜK ÖDÜLÜ KATEGORİSİNDE FİNALİST OLMA HAKKINI KAZANDI

KOSGEB tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen KOBİ ve Girişimcilik ödülleri 25 Aralık 2015 tarihinde, T.C. Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, çok sayıda Milletvekili, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri ile çok sayıda davetlinin katılımları ile sahiplerini buldu.

Törende finalist olarak yer alan girişimcileri tebrik eden T.C. Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin 2002 yılından bu yana büyük bir başarı hikayesine imza attığını, bu hikayenin gerçek kahramanlarının KOBİ’ler, esnaf ve girişimciler olduğunu söyledi.

KOSGEB başkanı Recep Biçer tarafından dile getirdiği üzere bu yıl yarışmaya 22 farklı ilden binlerce başvuru yapıldı. Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü kategorisinde finalistler, 3 aşamalı titiz bir analiz sonucunda belirlendi. Firmaların büyüme hızları, pazar payları, ihracat oranları, verimlilik düzeyleri, sağladıkları istihdam ve sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirdikleri faaliyetler gibi bir çok kriter değerlendirildi.

Tüm değerlendirmeler sonucunda Cavo Otomotiv, Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü kategorisinde finalist olma hakkını kazandı.

Cavo Otomotiv Genel Müdürü Kemal Amanoel, sertifikasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK’ın elinden aldı.

Bu ödülün ileriye yönelik çalışmalarda kendilerini son derece teşvik ettiğini söyleyen Kemal Amanoel, bu organizasyonu gerçekleştiren KOSGEB ve ilgili birimlere teşekkür etti.

Türkiye’nin Otomotiv Sektöründe İhtisas Sanayi Bölgesi olan TOSB ‘da üretim faaliyetini yürüten Cavo Otomotiv’in temel faaliyet alanı , oto kumanda telleri, emniyet ürünleri ve çeşitli mekanizmaların tasarımı ve üretimidir.


Medya