İletişim Hizmetleri


TELEKOMİNÜKASYON HİZMETLERİ

Bölgedeki tüm firmaların telefon-data ve internet hizmetleri T.Telekom Gebze Şekerpınar santralinden karşılanmaktadır.

İletişim altyapısı TOSB’a ait olup, OSB içinde yer alan tüm üyelerimizin tesislerine Türk Telekom tarafından fiber optik kablo çekilmiş ve aktif olarak kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişimine bağlı olarak Üyelerin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetler Telekom Telekom tarafından fiber optik kablo üzerinden verilmektedir. Güncel teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak;

  • Metro Ethernet
  • GSHDSL
  • Fiber ADSL
  • VDSL
  • ISDN PRI Dijital telefon
  • Fiber kablo üzerinden Analog telefon

Hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetlerin desteklenmesi anlamında OSB içinde kurulu olan yeraltı fiber optik iletişim şebekesi hizmetlerinin aksatılmadan verilmesi için 4 adet FDM (Fiber Dağıtım Merkezleri) ve bir çok lokal ek odalar kurulmuştur. Sistemi oluşturan tüm cihazlar için elektrik kesintilerine önlem olarak Jeneratör, UPS, bakımsız kuru tip akülü Redresör güç üniteleri kurulmuştur.


GSM HİZMETLERİ

OSB içinde GSM hizmetlerinin aksatılmadan Telefon ve Data olarak üst seviyede verilmesi için üç adet totem direk kurulmuş ve ana operatörler olan Türkcel – Vodafon – Türk Telekom hizmetine verilmiştir.


LOKAL HİZMETLER

KOSGEB, Sağlık Birimi, Sosyal Tesis, Kreş, İnnovasyon Merkezi ve Okul binaları kurulan iletişim altyapısı ile sisteme dahil edilmiştir.


KAMERA VE GÜVENLİK HİZMETLERİ

OSB içinde yer alan Yönetim İdari bina tesislerine, kavşaklara, kritik alanlara, OSB Giriş- Çıkışlarına ve diğer birçok noktaya 170 adat kamera kurulmuş olup fiber kablo üzerinde tek merkezden birleştirilmiştir. 7/24 güvenlik tarafından izlenmekte ve kayıtlar yapılmaktadır.


Hizmetler