Üyelerden Haberler


CENGİZ MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş. GLOBAL BOSCH 2009/2010 TEDARİKÇİ ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Cengiz Makina San. Ve Tic. A.Ş. Global Bosch 2009/2010 Tedarikçi Ödülünü kazandı

Cengiz Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. mekanik parçalar kategorisinde dünya genelinde 800 üretici arasında yapılan değerlendirme sonucunda “Bosch Tedarikçi Ödülü” ile ödüllendirildi. Bosch Tedarikçi Ödülü geçmiş 2 yıl içerisinde özellikle yüksek performans gösteren firmaları tanımakta ve takdir etmektedir. Bu performans kalite, rekabet, güvenilirlik, teknoloji ve sürekli iyileştirme kriterlerine göre değerlendirilmektedir. Robert Bosch GmbH. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Franz Fehrenbach 19.07.2011 tarihinde Stuttgart’ta yapılan ödül töreninde şunları dile getirmiştir:

“Bosch Ödülü, Bosch’a ürünlerinde ve üretim performanslarındaki geliştirmelerde ve iyileştirmelerde kilit rol üstlenmiş olan ve göze çarpan performans gösteren tedarikçilere verilmektedir”

Bu yıl onikincisi düzenlenen ödül töreni 1987 yılından beri her iki yılda bir yapılmaktadır. 2009’da ekonomik global kriz nedeniyle ödül verilmemiştir. Bu yıl 14 ülkeden toplam 60 tedarikçi 7 farklı kategoride ödül almıştır.

2010 yılında Bosch Grubu 24 milyar avro’luk alım hacmine ulaşmıştır. Bu alımlarının %60’ı Almanya dışında ülkelerden yapılmaktadır. İş hacmine göre sırasıyla Çin, Doğu Avrupa, Amerika ve Japonya bu alım hacminin gerçekleştirildiği başlıca bölgelerdir.

1981 yılında İstanbul’da Feyzullah Cengiz Başokutan tarafından kurulan Cengiz Makina bu yıl 30. kuruluş yıldönümünü kutlamaktadır. Kalite, güvenilirlik, sürekli iyileştirme ve takım çalışmasını değerleri olarak benimseyen firma hassas talaşlı imalat konusunda 3 kıtada 9 farklı ülkeye ihracat yapmaktadır. 29 yıldır Bosch ile birlikte büyüyen Cengiz Makine, 1982 yılında Bursa Bosch fabrikasıyla başladığı çalışmalarına “Tercih Edilen Tedarikçi” unvanıyla küresel platformda 7 farklı Bosch fabrikasıyla devam etmektedir.

Robert Bosch GmbH.’nın tedarikçi ödülü ile ilgili basın açıklamasına www.bosch-presse.de adresinden ulaşabilirsiniz.


Medya