TOSB Ziyaretçileri


RUSYA FEDERASYONU ve TATARİSTAN CUMHURİYETİ HÜKÜMET YETKİLİLERİ TOSB-TAYSAD’I ZİYARET ETTİ

Rusya Federasyonu ve Tataristan Cumhuriyeti hükümet yetkilileri TOSB-TAYSAD’ı ziyaret ederek Türk Otomotiv Sanayisi ve TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi hakkında detaylı bilgi aldı.

TAYSAD Genel Sekreteri Sn. Özlem Gülşen ARKAN’ ın yaptığı açılış konuşması ve TAYSAD sunumunun ardından TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Celal Kaya, Türk yan sanayi firmalarıyla Rus firmalar arasında işbirliklerinin yapılması ve ortaklıkların sağlanmasının her iki taraf için de büyük avantajlar sağlayacağını vurguladı. Özellikle Türk otomotiv sanayisinin orta segmentte yer alan binek otomobil üretimi, hafif ticari araç üretimi, kamyon, otobüs, minibüs ve traktör üretimi konusundaki tecrübelerinin iki ülke sanayisi arasında sinerji yaratılacağına inandığını dile getiren Kaya, Türk otomotiv ana sanayi kuruluşlarıyla yapılacak iş birliklerinin de süreci hızlandıracağına dikkat çekti.

Sayın Kaya’ nın ardından söz alan Bölge Müdürümüz Sn. Fuat GÜNEL, TOSB tanıtım filmi ve TOSB ‘u tanıtan sunumunu yapmış olup, ziyaretçilerin bölgemiz hakkındaki sorularını yanıtlamıştır.

Toplantının sonunda TAYSAD Başkanı Sn. Celal KAYA ile TOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Yunus ÇİFTÇİ katılımcılara plaketlerini verdiler.


Medya