TOSB Ziyaretçileri


SANAYİ ve TİCARET BAKANI SAYIN NİHAT ERGÜN TAYSAD’I ZİYARET ETTİ

Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün, 01 Haziran 2011 tarihinde TAYSAD’ ın düzenlediği toplantıya katıldı. TOSB konferans salonunda yapılan toplantıya, Sanayicilerin sıkıntılarını dinleyen Sanayi Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün yanı sıra, taşıt araçları parça üretimi yapan çok sayıda sanayici katıldı. Toplantı’nın açılış konuşmasını yapan TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Celal Kaya, yaptıkları çalışmaları ve sektörün meselelerini Bakan Ergün’e aktardı.

Taşıt araçlarının testi için kullanılan araç test pisti sisteminin Türkiye’de olmamasının büyük sıkıntıya sebebiyet verdiğini anlatan TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Celal Kaya, “Türkiye’de araç test pisti yok. Kamyonlarımızı test için yurt dışına gönderdiğimizde 6 ay beklemek zorunda kalıyoruz. Bu pistin Türkiye’de olmasını çok istiyoruz. Buna çok ihtiyacımız var. Bu konuda TSE’nin ciddi açıklamaları var. TSE yetkilileri ile bu konunun gündeme gelmesi konusunda görüşmeler yapacağız. Sizden de bu araç test pisti Tükiye’ ye kurulması konusunda yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Yabancı araç firmalarının Türkiye’ye yatırım yapmaya hazırlandığını duyuran Kaya, BMW, Wolkswagen, Citroen, Peugeotve Nissan gibi önemli firmaların Türkiye’de üretime başlayacaklarını duyduklarını belirtti. Kaya, TAYSAD’ ın yerli otomobil üretimine hazır olduğunu sözlerine ekledi.

TAYSAD Başkanı Sayın Celal KAYA’ nın ardından sanayicilerin sorularını yanıtlayan Sayın Ergün otomotiv endüstrisindeki son gelişmeleri de değerlendirdi.

Toplantı sonunda TAYSAD Başkanı Sayın Celal Kaya otomotiv sanayisine katkılarından dolayı Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün’ e teşekkür plaketi sundu.


Medya