TOSB'dan Haberler


Tosb Bias Otomotiv Test Merkezi Öğle Seminerleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor.

NOT: Kayıt olmak için  REGISTER sekmesini tıklamanız gerekmektedir. İkram süresinde arzu edenler test merkezimizin gezildiği tura katılıp, testlerimiz hakkında bilgi edinebilirler.

 

SEMİNERİN KONUSU: Otomotiv sektöründe yakıt ekonomisi konusunda artan rekabet ve emisyon gereklilikleri ile ilgili yasal düzenlemeler otomotiv firmalarının ürün geliştirme süreçlerinde, simulasyon ve optimizasyon araçlarını daha verimli kullanmalarını zorunlu kılmaktadır. Bu süreçler bir otomotivin yukarıda bahsedilen hedeflerine ulaşması için tasarım parametrelerin önemli otomotiv performans metrikleri üzerine etkilerinin belirlenmesi, bu parametrelerinin önceliklendirilmesi, ve daha sonrasında şekil ve topoloji optimizasyonu uygulamalarını içermelidir. Konuşmada bu süreçler farklı otomotiv uygulamaları üzerinden gösterilecektir.

 

KONUŞMACI HAKKINDA: Dr. Polat ŞENDUR, lisans derecesini 1996 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği, yüksek lisans ve doktora derecelerini sırasıyla 1998 ve 2002 yıllarında Michigan Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden almıştır. Doktoradan sonra 6 ay Michigan Üniversitesi Otomotiv Araştırma Merkezi’nda doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır. Ardından, Tec-Masters firmasında trafik kazaları ve bu kazalarda yaralanma riskleri konularında simulasyon uzmanı olarak çalışmıştır. Daha sonrasında Robert Bosch firmasında Motor Yönetim Sistemleri bölümünde 2 yıl çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Dr. Şendur 2006-2016 arasında Ford Otosan’da Araç Dinamiği ve NVH Analiz Ekip Lideri olarak görev yapmıştır. 2016 yılından beri Özyeğin Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Dr. Şendur 2007 yılında “Multi-Disciplinary Design Optimization of Adaptive Vehicle Safety Systems for Whiplash Associated Disorders (WAD)” projesi için Marie Curie International Re-Integration hibesi ile ödüllendirilmiştir. Dr. Şendur’un araştırmaları Çoklu Cisimler Dinamiği, Titreşim, Akustik ve Biyomekanik konuları üzerine yoğunlaşmıştır
Medya