TOSB Ziyaretçileri


TOSB WORKINN OTEL AÇILIŞ TÖRENİ VE TESİS ZİYARETLERİ

TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçen TOSB Workinn Otel düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.

Faaliyete geçen otelin açılış törenine Kocaeli Valisi Sayın Ercan Topaca, Çayırova Kaymakamı Sayın Turgut Çelenkoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Sayın Ziyaettin Akbaş, Gebze Kaymakamı Sayın Mehmet Arslan, Darıca Kaymakamı Sayın Mehmet Öklü, Dilovası Belediye Başkanı Sayın Cemil Yaman, TOSB Kurucu Üye ve TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yunus Çiftçi, TOSB Kurucu Üye ve Müteşebbis Heyet Üyesi Sayın Ahmet Bayraktar, TOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Alper Kanca, Çayırova Milli Eğitim Müdürü Sayın Şener Doğan, Çayırova Emniyet Müdürü Sayın Osman Gül, Workinn Otel yatırımcısı Sayın Sedat Uyar, komşu OSB’ lerin Yönetim Kurulu Başkanları ve iş dünyasının seçkin üyeleri katılmıştır.

İstiklal Marşı ve saygı duruşundan sonra TOSB’ un tanıtım videosu konuklara izletildi. Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yunus Çiftçi TOSB hakkında bilgiler verdi. TOSB’ un Türkiye’nin değil dünyanın marka OSB’ si olduğunu söyleyerek, “Dünya devleriyle yarışmamız adına 7 gün 24 saat üretim yapmalıyız. Tüm ülkelere ihracat yapan ülke konumunda olmalıyız ” dedi.

Sayın Yunus Çiftçi TOSB’ un 2012 yılında Türkiye’nin en temiz OSB’si seçildiğini belirtti.

Workinn Otel’ in cesaret ve güven örneği olduğunu ifade eden Sayın Yunus Çiftçi, “Yap, işlet, kirala ve devret modeli ile bu oteli yaptık. Cesaretinden dolayı ve oteli zamanında teslim ettikleri için Sedat Bey’e teşekkür ederim” dedi. Sayın Yunus Çiftçi konukların 4 yıldızlı otel fiyatı verip 5 yıldızlı otel konforuna sahip olacağını ifade etti.

Workinn Otel yatırımcısı Sayın Sedat Uyar otelin çevreye duyarlı olduğunu söyleyerek, “Bu otelimizle OSB bölgelerinde ekolojik otel yapılabileceği örneğini göstermiş olduk” diye konuştu. Otel Müdürü Sayın Yıldıray Delice ise otel hakkında detaylı bilgiler vermiştir.

Son olarak söz alan Kocaeli Valisi Sayın Ercan Topaca TOSB’ un öncü bir Organize Sanayi Bölgesi olduğunu ifade ederek, “Yapılan çalışmaları görmek mümkün otel konusunda da bir öncü. Bölgede içinde oteli bulunan OSB yok. Aynı şekilde başka bir konuda da öncülük yapıyor Üniversitenin kurulması konusunda OSB içerisinde bir üniversite kurarak sanayi ve üniversite işbirliğini doruk noktaya çıkarmak ülkemize sanayimize refahımıza önemli katkı yapacaktır” dedi.

Kocaeli Valisi Sayın Ercan Topaca’ nın konuşmalarının ardından, TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yunus Çiftçi, vermiş oldukları desteklerinden dolayı günün anısına Kocaeli Valisi Sayın Ercan Topaca’ ya ve Workinn Otel yatırımcısı Sayın Sedat Uyar’ a plaket takdiminde bulunmuştur.

Plaket takdimlerinin ardından hep birlikte açılış kurdelesi kesilmiştir.

Otel açılışının akabinde Bölgemizde faaliyete geçmiş olan tesisleri ziyaret etmek üzere Kocaeli Valisi Müteşebbis Heyet Başkanımız Sayın Ercan Topaca önderliğinde sırasıyla FARBA, VLE, HASÇELİK ve TAEGUTEC firmaları ziyaret edilmiştir.
Medya